Druell

Lze v Praze provést sonografické (nebo jiné) vyšetření člověka žijícího mimo Prahu?

  • který zde nemá trvalý, ani přechodný pobyt? Potřebuje k tomu něco, nebo se může normálně objednat a kde?

Setkali jste se se stresem (i jen tak z ničeho nic) spojeným s velkými křečemi břicha (žaludku)? Většinou po jídle. Může to být spojené i s alkoholem?

Jaké vyšetření byste doporučili, kromě toho (nejspíše) konečného – gastroskopie? Prosím o pomoc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ježíš já myslel že to myslíte na dálku, ale i to by teoreticky šlo. Ale asi by jste se nedoplatil.

Není problém se u odborného lékaře kdekoliv objednat.
Zatím se mně nestalo že by mně někdo odmítl s tím že jsem někdy čekal na termín poněkud déle.

Další odpovědi
venkovan

Pokud je to akutní a náhlá bolest, měli by pomoci v každé nemocnici, pokud řádně platíš zdravotní pojištění. Pokud ne, je trochu problém, ale odmítnou základní vyšetření je pro lékaře trochu problematické.
Křeče v břiše za silného stresu není nic neobvyklého, ale chce to odborné vyšetřené které vyloučí jiné zdravotní důvody.
Nicméně na běžné vyšetření, kdy nejde o život v Praze na některých oddělení čekám i měsíc, někdy i déle. V oblastních nemocnicích to tady není z hodiny na hodinu, ale týdny.
Takže zajít za závodním lékařem domluvit se někde v nemocnici apod. předem není od věci.

Myslím si, že pokud lékaři něco budou dělat, tak se podívají do žaludku jestli tam nejsou vředy. Trvá to tak pět minut, pacient přes veškerou snahu se chová skoro nedůstojně, ale je to to nejlepší – protože lékař vidí sliznici žaludku. Nicméně – čekal jsem asi 14 dní než mne vzali (neumíral jsem).
Křečemohou být od nervů, podrážděné výstelky žaludku až po vředy. A vředy, poškození sliznice se s alkoholem moc nemilují.
Takže zahodit alkohol, dát si trochu pauzu na uklidnění a jít k lékaři.