Neonka

Lze v pračce, která vypere až 7 kg prádla, vyprat i přikrývky plněné dutým vláknem ?

Doplňuji:
Na přikrývkách, které je možné prát v pračce, jsou doporučené teploty na praní i 60 a 90 stupňů.
Výrobce pračky ale upozorňuje, že prát objemné věci lze pouze programem na jemné prádlo na 30 stupňů a krátce.
Tak váhám, abych pračku nepřetěžovala.
Pokud mi chcete napsat vaše zkušenosti, budu ráda.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já bych se toho nebála , výhoda by byla pak dát přikrývky do sušičky .
Doplňuji:
No výrobce uvádí tuto teplotu z důvodu kvalitního vyprání a zničení mikrobů,které v přikrývkách jsou. Pokud nejste alergici, vyperte ji na 30stupňů,dneska kvalitní prášky nahradí vysokou teplotu. Já osobně peru vše nejvíše na 40st. Osvědčil se mi ariel v kapslích , pěkně prádlo vypere a nedává se žádná aviváž. A navíc přikrývky jsou lehké /sice objemné ,ale neváží tolik/,něco jiného je ,kdybyste pračku naplnila něčím těžkým-to by se jednak donbře nevypralo a pračka by se přetěžovala. Uvidíte, že se buben bude točit lehce. Já prala deku mamince a mám pračku na 5kg.