sandy45

Lze v Polsku na český recept vyzvednout v lékarně léky?

Pokud ano,platí se nějaký poplatek?

Nejlepší odpověď
ratava

Výdej léku na recept v zahraničí upravuje mezivládní dohoda mezi předmětnými zeměmi a realizuje se podle právních norem dané země, kde je výdej realizován.

Léčivé přípravky předepsané na recept v českém zdravotnickém zařízení si můžete vyzvednout i v lékárně v jiné zemi EU, pokud tato země platnost českých receptů uznává. Zaplatíte za ně ovšem podle tamních pravidel, obvykle plnou cenu přípravku. Navíc se může se stát, že v dané zemi existují stejně jako u nás určitá omezení pro preskripci (např. požadovaná odbornost lékaře), ale jiná než u nás. Pak by vám léčivé přípravky nemusely být vydány. Obecně řečeno však lze u léčivých přípravků na recept vystavený českému pojištěnci smluvním lékařem české zdravotní pojišťovny, které si pojištěnec vyzvedne v zahraničí, následně uplatnit nárok na úhradu u české registrující zdravotní pojišťovny.

Léky obdržíte v lékárnách na recept, který vám vystaví lékař.
Při vyzvednutí léku je třeba se prokázat Evropským průkazem zdravotního pojištění nebo Potvrzením dočasně nahrazujícím Evropský průkaz.

poplatky v Polsku na str 44 zde:
http://www.rbp-zp.cz/obr/pru­vodce_zdravot­ni_pece_v_EU_2011_05­.pdf

bližší info by Vám měla podat Vaše pojišťovna…

Zdroj: stránky VZP a průvodce zdrav.péče