huxa

Lze v ČR se nějak dostat k policii výslovně na řešení různých případů jako detektiv či kancelářský detektiv?

Takže bez fyzických testů, bez předchozího nějakého policejního vzdělání, pouze s talentem a technickými dovednostmi? Třeba v amerických filmech je jeden vysoce nadaný psychopat v místnosti s počítačema a domlouvá se se všemi různými policejními a dalšími státními složkami a řeší vraždy, hlavně masové. Určitě toto není pouhý výmysl a něco podobného funguje, ovšem se ptám, jeslti i u nás a jestli se takto někam jde dostat, jakožto civilista?

Nejlepší odpověď
klumprt

Když se chce, všecko jde, zejména, když máš na vhodném místě strejčka. I když tak, jak jsi to popsal, je to prakticky vyloučeno.

Další odpovědi
ponovotny

v Evropě to může jenom Hercule Poirot ;)

Drap

Tak jak si to představuješ, to v ČR ani nikde jinde neni možné

Pepa25

Jako psychopat určitě ne – to je jen v TV. Ale přes odbornost určitě ano, PČR má zájem o VŠ právníky a ekonomy: http://www.po­licie.cz/clanek/a­nalytik-s-ekonomickym-vzdelanim.aspx
Berou občas i ajťáky do pracovního poměru, ale to vyloženě na pozice typu správa db: http://www.po­licie.cz/clanek/a­nalytik-informacnich-a-komunikacnich-technologii.aspx
K vyšetřování vražd je ale nejlepší se dostat se odspodu: přes klasický služební poměr a nižší pozice, aby člověk přičichl k postupům a know-how. Skvělé dedukce jsou super, ale důležitější je naučit se důkazy sbírat, třídit a pak je teprve z čeho dedukovat …