Lze v České republice legálně provozovat dovezený automobil s pravostranným řízením?

pokud jsem předtím nebyl jeho majitelem v jiném státě EU?

Nejlepší odpověď
baghira

Pokud jsi nebyl jeho majitelem v GB, tak ne.

V ČR lze udělit výjimku na pravostranné řízení u dovezeného vozidla z GB u občana, který se stěhuje v rámci EU do ČR, nebo tam pobýval delší dobu a má vozidlo zaregistrováno na své jméno s anglickou adresou dobu delší než 185 dní (uvedeno v TP vozidla z GB) a doložení pobytu v GB.
Výjimka se uděluje na osobu, takže třeba prodej takového auta někomu dalšímu v ČR je prakticky nemožný.

Samozřejmě veteráni a tak, to je jiná pohádka.

Další odpovědi
cukrar

ANO,
ale jako dovoz ne.

tom004

Ano,a dokonce se u nás taková auta,prodávala kdysi v Tuzexu.
No,asi jsem se mýlil,a baghira,má pravdu.

elektrikář

Nejlépe se zeptat na dopravním inspektorátě.
Škodovky se vyráběly z pravostraným řízením část se jich prodala také u nás.Kamarád jí mněl a občas byla psina s policajty.Nedávno honili auťák který řídila kostra. Nakonec se zjistilo že vůz mněl pravostrané říz, A majitel koupil skelet z plastu. A vezl si jej domů.