Lze uvolnit zanešené cévy z pří každodenním dietním režimu ve stylu: pohanková kaše, 1× omega 3 kapsle, 2 dcl červ.vína?

Pohanka obsahuje rutin, jenž je blahodárný na stav cév.
Omega 3 mastné kyseliny
viz: Dokáží mastné kyseliny omega-3 skutečně předejít infarktu a mrtvici?

Ano, prostřednictvím řady různých mechanismů. Omega-3 tuky dokáží zabránit tvorbě nežádoucích krevních sraženin tím, že udržují kontrolu nad zánětlivé eikosanoidy, známým jako tromboxany, vytvářeným z omega-6 mastných kyselin (arachidonové). Srážení krve způsobené normální hladinou tromboxanu je nutné, aby zabránilo případnému krvácení.

a červené víno je prý taky účinné a prospěšné na cévy (v rozumném množství).

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Určitě pomáhají, ale v jakém množství, si netroufám odhadovat, píš podpůrmě. .

„Co stojí za léčivou silou pohanky?
Onou vysoce prospěšnou látkou, jež stojí za tolik pozitivním působením pohanky na náš krevní oběh a cévy, je bioflavoid zvaný rutin, nebo také vitamin P. Lidé trpící slabými cévními stěnami a křečovými žílami jistě dobře znají přípravek zvaný Ascorutin, který se běžně předepisuje právě na posílení žilních stěn a krevních kapilár. Hlavními účinnými složkami tohoto léku je kombinace flavoidu rutosidu a kyseliny askorbové – vitaminu C. Pokud bychom do naší stravy pohanku zařadili pravidelně, alespoň 3× týdně, ušetřili bychom si užívání nejen tohoto, ale i mnoha dalších léků na posílení cév a žil a následných potíží z jejich nedostatečnosti. Rutin je v semenech pohanky obsažen v bezkonkurenčním množství. atd.“

https://www.by­linky.eu/pohan­ka-leci-nejen-krecove-zily-a-cevni-choroby.html

Červené víno j zdravé, ale obsahuje alkohol, takže je jistou zátěží na játra.

Potvrezuj to i odborník.
"Červené víno je zdravé, ale také škodí

Nejen milovníci vína opakují, že střídmé pití červeného vína posiluje zdraví. Díky chemikům mají i argument. Rostlinná látka resveratrol, obsažená (údajně, jak se ukazuje) zejména ve vinných slupkách, prý účinně odbourává volné radikály, čímž usnadňuje obnovu buněk, a tedy upevňuje zdraví a prodlužuje život. Dietologové naproti tomu stále zdůrazňují, že víno, ať už jakékoli, je především alkoholický nápoj – a jako takové je vlastně jedem. "
https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/358202-cervene-vino-je-zdrave-ale-take-skodi.html

Stejně jako omega mastné kyseliny jsou nutné, Pokud je nezískáme z živočišné či rostlinné stravy, tak pak je doplňovat.
http://www.vy­vazenezdravi.cz/u­zasne-ucinky-omega-3-mastnych-kyselin

Ale i doplňky stravy je třeba užívat jen přechodně, v určitém množství, prokonzultovat s odborníkem.

Další odpovědi
Lamalam

Vynech pohanku a podstatně zvyš dávkování vína. Cévy ti to asi nevyčistí, ale tak nějak ti to bude jedno.

da ny

K rutinu na posílení( (ne vyčištění) cév potřebujete ještě citrin.(fragilita).
Omega 3 posílí cévy a „zabrání“ devastaci cév, jejich drobným zánětům, zúžení a tím pádem vzniku „mističek“ na stěnách cév, ve kterých se následně usazuje cholesterol.
Již „zdevastovaná“ céva se pak zanese opakovaně cholesterolem.
Zdravou cévou cholesterol jen propluje… ;)
Musíte mít také dostatek Mg (ruku v ruce s Ca) a jiných látek.....

První devastaci cév nejen Čechů započalo používání slunečnicového oleje a hlavních sester másla (Sana, Visa, Hera, Rama, kokosový a palmový olej a spol).
Červené víno je ideální a s komonicí l. příležitostným lékem 🙂

https://www.ce­lostnimedicina­.cz/jak-vycistit-ucpane-cevy.htm
https://www.bylinky-prozdravi.cz/Pece-o-srdce-a-cevy