tony2412

Lze udržet drogy pod kontrolou?

myslíte,že lze mít tvrdé nebo možná správnější je výraz tvrdší drogy pod kontrolou?Já si myslím,že né,že později ten člověk spadne na úplný dno!
Doplňuji:
pozor to se netýká mě,já drogy neberu žádný!!!

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Taky si myslím, že to nejde, je to „peklo“ a člověk pod vlivem drog nemá sebemenší šanci si to „peklo“ uvědomit. Pořád si myslí, že to zvládá, že je vše OK. Je úplně mimo realitu.

Navíc drogy jsou častou příčinou psychiatrických onemocnění, schizofrenie, toxická psychoza atd.

Další odpovědi
klumprt

Velice dobře to ilustruje dokument Katka

http://www.csfd­.cz/film/264177-katka/

Na některých školách se promítal, já navrhuju promítat na VŠECH školách, cca v 8. třídě.

Mirdas

Nelze to mít pod kontrolou.
Pod kontrolou to mají ti co na těch odpadlících vydělávají neskutečné množství peněz.
Zda by jste ty peníze raději zasílal třeba na nějakou dobročinou akci, chudý budete stejně, ovšem s dobrou vůlí a zdravý.

Fitnesska

Ne. Okamžitě přestat. 🙂

arygnoc

som opačného názoru, podľa mňa sa drogy dajú dostať pod kontrolu, ale to by sme museli zmeniť svoj mäkký pohľad na právo (napr. vrah má väčšie práva ako jeho obeť [jemu ublížené nesmie byť, pričom obeť chránená nebola]) a nastoliť z hľadiska tzv. ľudomilov nepopulárne opatrenia.

v prvom rade by sa musel odstaviť obchod s drogami, ktorý je príčinou zločinnosti a jeho dôsledkom je i obrovská čierna ekonomika a obchod i so zbraňami, ľuďmi, …
to znamená drogy užívateľom poskytovať zdarma štátom.
ale: museli by sa títo užívatelia segregovať, aby nenaučili/nestiahli ďalších so sebou do pekla narkománie. za to by mali komfort „fet až do domu“ (včítane životných nákladov, potrieb, lekárskeho dozoru, ale i dozoru bezpečnostných zložiek, …).
a kľudne z toho spraviť i reality show, nech sa to aspoň čiastočne zaplatí.

tie dva-tri roky ich životnosti by stáli štát menej ako boj s organizovaným zločinom spojený s narkotikami.

samozrejme, užívanie drog mimo tieto „ghetá“ by bolo trestné a exemplárne potrestané, takže máničkám by sa oplatilo byť „v tábore“.

na užívateľov použiť metódu cukru a biča (cukor = tábor so servisom, bič = narkománia mimo tábor) a biča proti dílerom a obchodu s drogami.

pod tým táborom si nepredstavujte nejaký koncentrák, ale proste dedinu (či skôr mestečko) izolované od okolitého sveta s kompletným servisom zdarma (veď feťáci aj tak vedia iba kradnúť či pichať nožíky pod rebrá).

ale to je fikcia, pretože náš (a západný) právny systém je príliš nepružný a nemohúci.

;-Q

mosoj

Nevím co se snažíš objevit ?
Doplňuji:
Rychle přestaň.

Reezo

Asi záleží jaké drogy. Nějaké lehčí drogy jako je marihuana se zvládnout dají, ale může tomu člověk také propadnout. Tvrdé drogy si myslím zvládnout nedají.