huxa

Lze u nějaké profese najít pracovní místo s těmito vlastnostmi?

Dobré znalostmi IT, sociologické bariéry-->práce od počítače
Základní vzdělání, bujný slovník, velký všeobecný rozhled, velmi kritické myšlení?

Za každý nápad vám budu velmi vděčný.

(samozřejmě, pracovní místo se dá vždy někde najít, ovšem někde je to reálně, někde je to čistě hypotetické)
Doplňuji:
Základy HTML, CSS, pokročilé znalosti HW, zisk informací.

Nejlepší odpověď
Drap

Jistě, dá. Co třeba noční hlídač ?

Další odpovědi
jpau

Dobré znalostmi IT – použíj doplnit otázku a napiš tam co to znamená. Dělal jsem přijímací pohovory s lidmi, co tvrdili že mají „Dobré znalostmi IT“ a sčítali do stringu…
Doplňuji:
Jasně, nechci ti kazit iluze ale to co píšeš ti k žádné práci v IT nepomůže. Chceš dělat web? Fajn, umíš javascript, nějaké frameworky – jquery aj. A co php, asp… Je to hrozně široká problematika kde je navíc ohromný přetlak (všichni chtějí dělat weby, málo kdo to skutečně dobře umí).

Získávání informací, není to nic pod čím bych si něco měl představit. Pokud to znamená že umíš používat Google tak tím nikoho neoslníš. Jiná věc by byl datamining, nicméně kolem toho je hodně nepříliš triviální matiky a ještě víc teroie. Současně musíš skutečně dobře znát obsluhu nástrojů co na to chceš používat (např. MS SQL Analytics services) včetně obecných principů a pojmů (datacube, dimenze, aj…). V ČR je pár lidí co tomu skutečně rozumí ale jinak nic moc.

Pokročilé znalosti HW? To je opět dost široké téma. Počítač v dnešní době složí desetileté dítě. Pokud jde o skutečně pokročilou znalost (např. pochopení elementárního návrhu jednotlivých komponent, co jak a proč funguje), tak tam se dostáváme do docela drsné fyziky, o které sice něco tuším ale příliš tomu nerozumím. Takže asi taky nic…

Abysme si rozuměli, já tě nechci od ničeho demotivovat nebo ti říkat že jsi debil a nemá cenu se o něco snažit, jasně že má. Jenom se snažím věci uvést na pravou míru – pokud umíš jen toto, v IT se neuživíš. Moje rada je snadná: píle a pokora.

zjentek

s tímhle můžeš z pucu do politiky ..papír o vyšším vzdělání nebude problém ani přesto, že Plzeň už praskla

arygnoc

základní vzdělání…
dobré znalosti IT … Základy HTML, CSS ????
bujný slovník, velký všeobecný rozhled, velmi kritické myšlení ?????

nekriticky?
lopata, krompáč, …

nemáte ani všeobecný rozhľad, ani znalosti z it, ani vzdelanie.
máte iba veľké sny.
ako správne konštatujete, takáto kombinácia ohľadne požadovaného zamestnania a ponúkanej kvalifikácue je čisto hypotetická.

;-Q

huxa

jpau-k takovémuto „prozření“ jsem došel někdy kolem 15. roku života. Dnes za toto děkuji, neb práce v IT není tak zábavná, jak se z prvu zdá. Není to to drsné jezdění v autě s čtyřmi dívkami, přitom hacknout letadlo a získat kód k hlavním dveřím Pentagonu.
Jestli se mohu zajímat, ty pracuješ jako programátor, webmaker?

jpau

programuji aplikace pro finanční segment

huxa

Šmankote, arygnoci, ty jsi mou lest naprosto prokoukl 🙂