reganama

Lze transplatovat žaludek?

Moji přítelkyni odeberou nádor s celým žaludkem.Jaká je prognóza délky života s tímto stavem.A je možná transplantace žaludku a už se u nás někdy dělala?

Nejlepší odpověď
Artepa

Pokud vím, tak transplantace pouze žaludku u nás v ČR ještě neproběhla. V zahraničí už před cca 10 lety zkusili několikrát transplantovat část trávicí soustavy včetně žaludku. zatím to ale nijak rozšířené operace nejsou. Nádor v žaludku je velký problém, protože pacienti většinou nemají do poslední chvíle žádné problémy a tak přicházejí pozdě a prognózy nejsou optimistické