Kapicka

Lze toto prevest?

Lze prevest tento priklad? 1 hl na centimetry krychlove .Pokud ano ,jak a jaky je postup?
Doplňuji:
Nebo aspon jak jdou jednotky za sebou mam v tom trosku zmatek a potrebovala bych kolik ceho co ma prosim moc

Nejlepší odpověď
standa

hanulko11, zkus to ještě jednou a líp 🙂
Doplňuji:
Aramah, za co jste dala ten paleček ? 🙂

1 hektolitr = 100 litrů
100 litrů = 100 dm3
1 dm3 = 1.000 cm3
100 dm3 = 100.000 cm3
1 hektolitr = stotisíc cm3

Další odpovědi
Michal Kole

hektolitr je sto litrů.

1 l je 1 dm3

u objemových jednotek se převádí tak, že se násobí (při převodu na menší jednotky) nebo dělí (při převodu na větší jednotky) 1000.

Protože je mocnina 3 je 10 na 3 je to přidání tří nul, protože mocnina je jinak napsáno 10 * 10 * 10)

Na centimetry převedeš kdy 1 dm3 vynásobíš 1000

Jednotky jsou za sebou
mm3 >cm3 >dm3>m3

hektolitr je jednotka vedlejší proto se nenásobí tisícem., ale stem

Jednotka vedlejší by se správně neměla používat, jen v nutných případech.

Zkus říct prodavačce v obchodě, že chceš 0,150 kg salátu. Bude na tebe blbě koukat

Správěn by se měli používat předpony mili, mikro, nano, piko

a větší kilo, mega, giga, tera

Všechno to jsou násobky 1000

Píše se o tom na prvních stránkách každé učebnice fyziky, hned za úvodem co je vlastně fyzika