koník.

Lze tohle povazovat za ICT?

Kdyz zakaznik posle email s prilozenym souborem (obrazek namalovany v CADu) do firmy pro zpracovani treba kovu. Zamestnanec email otevre, soubor stahne a nasledne obrazek prekonvertuje do jemu potrebneho formatu. V PC v urcitem programu vygeneruje program pro zpracovani na CNC stroji a tento program posle po siti pres kabel do CNC stroje a ten na zaklade NC vet slozenych z ciselnych kodu opracuje material do pozadovaneho tvaru. Dekuji za odpovedi a nazory 🙂
Doplňuji:
ICT = hardware (klavesnice=napsani emailu. stroj=vyrobeni dilu) + software=(poslani emailu,prekon­vertovani formatu souboru,poslani prorgamu po siti do stroje,v CNC stroji zpracovani programu interni vypocetni jednotkou a vystup ⇒ hardware=pohyby strojovych soucasti a nadledna vyroba)

Odpovědi
anonym

ICT je velmi obecný pojem , doslova označuje „internetové a komunikační technologie“

tzn. především veškerý software, hardware, které jakkoliv s datovou komunikací a manipulací s daty souvisí.

Z toho co jste popsal do ICT spadá především to odeslání dat zákazníka emailem a veškeré technické podrobnosti kolem toho přenosu a uložení odesílaných/při­jatých dat 🙂" to ostatní užspadá spíš do oblasti CAD/CAM
Doplňuji:
jenže … v IT se všechno tak samozřejmě překrývá a prolíná, že nemá moc velký smysl to takto striktně oddělovat.

Dělá se to jen kvůli managementu, protože manažeři si hrozně rádi kreslí myšlenkové mapy, pyramidové architektury systémů s pokud možno co nejzáhadnějšími zkratkami, protože to jediné co je trápí je výsledný efekt prezentace 🙂