tencosepta

Lze to označit za šikanu nebo si autor vymýšlí?

Nebudu jmenovat jeho jméno, ale točí videa na YouTube a někteří jedinci mu napíšou do komentářů něco buď sprostýho, nebo špatně podanou kritiku. Autor to označil jako šikanu a hned na to řekl, že takoví lidé jsou kupky hnoje bez sociálního života. Je to šikana, nebo jsem se nemýlil a autor je mentálně postižený?

Nejlepší odpověď
Nevíteto?

Mentálně postižený být asi nemusí, jestli se to dá označit za šikanu nevím, ale já bych řekla, že šikana je víc v „přímý konfrontaci,“ když se ráno vzbudíš a máš hroznej strach jít do školy, že ti někdo zase vyhodí mobil z okna apod. ☹ Anonymně ti lidi můžou „akorát“ tak nadávat a ty je stejně nikdy nikde nepotkáš, pokud je neznáš a oni neznají tebe jinak, než anonymně. Je možný, že pro některé lidi by to mohlo být zraňující a mohli by mít psychické problémy (neunést takové útoky), ale myslím, že většina lidí co točí na youtube si takovými útoky projde a nemají z toho takovou újmu.

Další odpovědi
da ny

Šikanou bývalo dříve nazýváno spíše týrání v kolektivu.
Dnes je"vypracováno" do mnoha rozměrů a formy šikany jsou různé…
Šikana v zaměstnání je stále populárnější :( – mobbing a bossing
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0i­kana
http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/mobbing-a-bossing-cili-sikana-na-pracovisti-lze-se-proti-nim-branit-72092.html
http://sikana­.majestat.cz/me­nu/pribehy
K posouzení uvedeného příkladu postrádám bližší informace.

kapka

Mentálně postižený určitě ne. Ale to víte dobře. Nelíbí se mi moc, jak jste položil otázku. Jak chcete objektivní názor, když se předem vyjádříte, že je mentálně postižený?
Mně se celkem líbí, co dělá. I když mám někdy také trochu výhrady k tomu, jak to dělá.
Sama jsem s ním měla menší spor, ale vyřešili jsme ho. Zlý není, tím jsem si jistá.
Jak reagovat podle vás na hatery? Ignorací nebo na ně ukázat? Ja zatím nevidím výsledky ani tak ani tak. :)