heklik

Lze stmívat úspornou zářivku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Obyčejnou ne. Ale vyrábí se úsporky které stmívat jdou. Dokonce některé mají ve svém těle již stmívač zabudovaný. Cana je ale zase o něco vyšší.
Doplňuji:
http://www.elek­trovalenta.cz/e­lektrovalenta/eshop/8-1-RF-Control-OASiS-Touch/42-3-Stmivaci-aktory/5/256-RF-Stmivaci-aktor-RFDEL-71B-pro-LED-a-stmivatelne-usporne-zarovky

Další odpovědi
Mapel

Ano, jenom musíte nakupovat u odborníků. Jen tak pro zajímavost jsem testoval odborný personál v řetězcích a všichni propadli. Jsou i úsporky pro časté spínání.
Doplňuji:
Tak ten odkaz od mosoje je důkazem, že úsporky v sobě nemají zabudovaný stmívač!

mosoj

U těch úsporek co mají stmívač již zabudovaný se úroveň svítivosti reguluje počtem zapnutí a vypnutí.