Beer4Real

Lze spát celý život jen ve dne?

Nemělo by vliv na lidský organismus kdyby člověk nespal v noci ale jen za bílého dne? Jeden pán co se nedávno zavřel na nějaký čas do bunkru tvrdil že člověk co spí v naprosté tmě je fyzicky i mentálně silnější, tak by mě zajímalo jestli dlouhodobý spánek bez temna nevyvolává deprese nebo jiné poruchy.

Nejlepší odpověď
Pájo

Dlouhodobý spánek bez temna může vyvolávat psychické a jiné poruchy a značně vyčerpávat. Řada lidí je schopná zvyknout si na spánek přes den, ovšem vždy se jedná o spánek v zatemněné a pokud možno tiché místnosti.

Další odpovědi
led

Spať v noci? Je to zvyk z čias, keď človek prestal s nočným životom.
Pokiaľ sa človek dokáže vnútorne i fyzicky uvolniť, je mu úplne jedno či je svetlý deň, alebo tmavá noc. Pri takomto uvolnení ani nepotrebuje dlhodobý spánok, stačí kratší, ale o to viac uvolňujúci

anonym

Znám pár lidí, kteří dělají pořád noční směny, takže si zvykli.

bolak

Ale ono to jde, akorát že organismus dostává zabrat :)

Tělo je prostě nastavený určitým způsobem, kterým funguje desetitisíce let (když to přeženu) a ty celej ten systém najednou postavíš vzhůru nohama. Orgány, cévy, střeva ,mozek, všechno jede podle svejch hodin a když se dotoho nasere člověk… takhle, pokud to bude občasná záležitost, tak si to tělo přebere, ale pokud by to mělo bejt soustavně, tak se to určitě nějak odrazí. Těma „depkama“ jak říkáš to bude začínat, pak přijdou žaludeční vředy, tlak, a tak dále. Neříkám že u všech lidí to tak bude, někteří z nás jsou extra odolní :), nicméně už se dělaly i výzkumy na tohle téma a přišlo se na to, že lidé kteří dělají pravidleně noční směny umírají průměrně o 6 let dříve než ti kteří pracují ve dne. Ať už tohle zkrácení života způsobujou infarkty nebo cukrovka, která se vyvine v důsledku toho že jim splašej hormony…

No prostě pokud někdo říká že „noční směny jakože v pohodě zvládá“, tak bych mu vzkázal, že uvidíme za 5 za10 let kámo :) U mě už se tomuhle režimu přizpůsobil zrak, v noci vidím skoro líp jak vedne (teď trochu přeháním :), ale víceméně to tak je), ale ono není divu, když si vezmeš jak toc hodí hlavně v zimním období. Z práce přijdeš domů ještě za tmy a probouzíš se už za tmy. Slunce vidíš prakticky jen o vejkendu a pokud děláš i v sobotu jako správnej českej robot, tak ani o vejkendu ne, protože v neděli musíš opět najet na noční režim a jít spát tak jak se po tobě vyžaduje. Zkus nevidět tu žlutou kouli na obloze půl roku a pak dej vědět jaký máš pocity…;)

Garantuju ti že oči půjdou do háje a kůže doprdele :)