arygnoc

Lze slyšet ticho?

Je to totéž jako „Neslyším nic?“

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ano ,v sobotu ráno jsem byla v lese a tam bylo podivné ticho ani včelky a nic nebzučelo." prostě ticho jak v hrobě "
až to bylo strašidelné .....pak vylezlo sluníčko a zas nastal ten šrumec jako jindy

Další odpovědi
www

Miluji ticho, proto vím, že nejde neslyšet nic (už to někdo napsal).
Ale přirozené ticho v lese, na louce, nebo i doma – balzám, který skutečně léčí a líp, než lékárna 😁

anonym

V absolutním tichu je zprvu adaptace sluchu zvyklého na nepřetržité i sememenší šelesty, poté slyšíme vlastní dech a tlukot srdce.
Pro vesmírné pobyty na to mají tréninkové programy.

led

Ano, dokážete ho vyrobiť v štúdiu.
V reále je len takzvané ohlušujúce ticho, ticho pred búrkou, je to strašné počúvať. Všetko zmeravie, čaká, stíchne, ani vánok sa nehne… vtedy pozor, čosi sa stane „výbuch zadržiava dych, aby všetko naraz vypuklo“
Napríklad, poznáte to:
športovec sa pripravuje na rekord…, všetko stíchne, počujete ohlušujúce ticho, napätie možno krájať…
rekord prekoná…
a zrazu to napätie vybuchne úľavou, ovácie…

hornik.

Ahoj, něco podobného mě napadá při hudbě. Ticho je součást hudby. Ano ticho je slyšet a musí být součástí zvuků protože by pak nebylo rozumět vůbec nic.