VeRe1983

Lze sledovat zahraniční TV aniž bych byl na území dané země?

Mám pevnou IP adresu, připojení přes ADSL a rád bych sledoval zahraniční televize, které jsou v daném státě volně šířené přes internet bez toho, aniž by mi vyskočila otravná hláška „Obsah je dostupný jen ve vašem regionu“. Je to vůbec možné, aniž bych googlil a hledal nějaké pofidérní odkazy, na kterých místo televize můžu chytit akorát tak nějaký malware? Myslím něco ve smyslu doplňku do prohlížeče, programu, anonymizéru, prostě nějaké čisté jednoduché řešení které by nehrozilo že si do PC natáhnu cokoliv nežádoucího. Díky.

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o ochranu autorských práv a daná stanice takto netové vysílání blokuje…
Máš dvě možnosti:

  1. anonymizer v daném regionu (pokud není automaticky blokován taky – TV ajťáci nejsou blbí)
  2. někdo v daném regionu, kdo ti bude TV vysílání streamovat ´dál´

VeRe1983

Díky za odpověď, právě ta možnost anonymizeru mě napadla. Akorát co vím, tak ty webové jsou hrozně pomalé, což je v případě streamovaného videa docela k ničemu. Zajímalo by mě jak tyhle blokace fungují, pokud chci sledovat třeba rakouskou televizi, tak se PC musí prokazovat, že jsem přímo z Rakouska, anebo jen stačí, když neprozradí, že je z konkrétní země mimo Rakousko? Protože jsem před časem četl o prohlížeči TOR, který je údajně anonymizer sám o sobě. Tak jestli by byl použitelný. Anebo jestli existuje nějaký program, u kterého si můžu zvolit, ze které země jakože jsem. Jinak celkem mi tohle ohraničování na internetu v rámci EU a Schengenu přijde na hlavu. Ale práv pro celou EU se člověk dočká jen ztěží :/.

gecco

PC nemusí nic prokazovat…
😉
To, kdo ti přidělil IP, je součástí tvého netového HostName (pokud své neznáš, klikni si třeba na http://www.moje-ip-adresa.cz )…
___
Tor použít můžeš, ale bývá blokována stejně, jako známé lokální anonymizery (jen – nejde o anonymizer, ale o síť, kterou když ´prolezeš´, není dál tvá identita sdělována – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tor_(softwa­re) ).
___
„práva pro EU“ – ale jo, třeba jo – ale daná TV by musela mít zakoupena autorská práva ne pro jednu zemi, ale pro EU – a proč by takto utrácela??
___
Ještě jedna varianta, jak získat IP daného státu (providera z daného státu) je – pořídit si ´tam´ soukromé proxy a připojovat se přes ně (veřejný anonymizer je vlastně veřejně dostupné proxy).
U takto provozovaného vlastního ´anonymizeru´ by sis dostupnou šířku pásma určoval sám (ty veřejné fungují pro mnoho uživatelů současně – proto je rychlost komunikace nízká).

VeRe1983

Tu doménu jsem na některých diskusních serverech za svou IP četl a nikdy nechápal, proč tam je, jsem o maličko chytřejší, díky. Tor asi používat nebudu, podle mě to nemá smysl podle toho co jsem pochopil. Co se týče těch práv, tak pokud teďka operátoři kvůli nařízení EU snížili roamingové ceny, v budoucnu na nulu tak možná by šlo vytvořit unijní vysílací prostor. Opravdu mi přijde docela bizarní, když je volný pohyb osob…i když poslední dobou se to začíná trochu sypat bohužel, zboží, tak proč je internet neustále dělený na státy, které jsou v globálním měřítku, zejména tom internetovém nepodstatné.

gecco

Jak jde o peníze, jde logika stranou…
😉