vvlastina

Lze si výplatu posílat na jiný účet, když má dotyčný exekuci?

Nejlepší odpověď
Hans51

Výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy probíhá v podstatě tak, že zaměstnavatel posílá na účet exekutora částku, která převyšuje tzv. nezabavitelnou částku z příjmů dlužníka. Pokud byste zvolila jiný účet, na věci to nic nezmění.

Další odpovědi
Klaproth

Lze, ale nic to neřeší. Exekuce je na plat, tj. strhnou to přímo ze mzdy, je jedno kam to pošleš.

ivzez

Lze, ale podle mne to není úplně „košer“. Lepší je se dohodnout se zaměstnavatelem o výplatě v hotovosti nebo zasílání výplaty složenkou.

Další možnost je nechat odblokovat účet. Pokud Vám na účet
chodí pouze mzda, která je postižitelná jenom srážkou ze mzdy,
můžete se obrátit na exekutora, aby účet odblokoval.

Dochy

Nevím co přesně máš na mysli… Ale pro většinu možností, co mně napadají platí: NE. Pokud máš problémy s tím, že máš účet úplně blokovaný, tak snad jedině nechat si vyplácet výplatu hotově (po exekučních srážkách)

Quimby

Jen bych doplnil, že jakýkoliv způsob, kdy by v důsledku dotyčný přestal platit exekuci je maření soudního rozhodnutí.