Toruk

Lze si upravovat hloubku hlasu?

Líbí se vám, když muž mluví hlubokým hlasem? Mě se to líbí. Když mě bolí v krku, tak mám tenorový hlas a vyhovuje mi to. Lze tu hloubku nějak udržovat i bez bolení v krku? (Nejlépe bez cvičení zpěvu- nerad bych strašil 🙂
Doplňuji:
ReHu: možná jsem se spletl, asi jsem měl napsat „basový“.

Nejlepší odpověď
led

Je možné hovoriť v rôznych tóninách, treba veľa cvičiť a prirodzene mať na to aj hlasové dispozície. viď imitátori

Další odpovědi
anonym

DOBRÝ DEN.ZÁLEŽÍ NA VAŠÍ HLASOVÉ DISPOZICI,KOLIK MÁTE OKTÁV/TO ZNAMENÁ ROZSAH HLASU/A KOLIK JE VÁM LET A TAKÉ JESTLI NORMÁLNĚ MÁTE SKLON K TENORU NEBO K BASU.JISTĚ,ŽE SPRÁVNÝM A SPRÁVNĚ CÍLENÝM CVIČENÍM VAŠEHO HLASU ZÍSKÁTE MNOHEM VĚTŠÍ ROZSAH A TAKÉ ZABARVENÍ A KVALITU.VĚŘTE MI,ŽE SPRÁVNĚ CVIČENÝ HLAS JE VŽDY POZNAT I BYŤ JEN PŘI NORMÁLNÍ MLUVĚ,COŽ JE LIDSKÉMU UCHU VŽDY PŘÍJEMNĚJŠÍ.ALE BEZ KVALITNÍ PROFESORKY ZPĚVU TO NEZKOUŠEJTE,MOHL BYJSTE SI ABSOLUTNĚ ODROVNAT VAŠE HLASYVKY.JE TO DRAHÉ SI VDNEŠNÍ DOBĚ PLATIT PROFESORKU ZPĚVU,ALE VYPLATÍ SE VÁM TO.ŽENY AČ SI TO MOC NEUVĚDOMUJÍ DÁVAJÍ PŘEDNOST UPRAVENÝM MUŽŮM S KRÁSNĚ ZNĚJÍCIM HLASEM,VÍCE NEŽ KULTURISTŮM.KLOK­TEJTE TAKÉ KAŽDÝ DEN LŽÍCI EXTRA VIRGIN OLIVOVÝM OLEJEM A POTOM VYPLIVNOUT.PŘEJI VÁM HLAS JAKÝ SI PŘEJETE.ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: vlastní zkušenost.

ReHu

Já myslela, že tenor moc hluboký není.
Měla jsem za to, že hluboký hlas je basový.
A – myslím, že to asi moc upravit nejde. Snad cvičením? Možná operací hlasivek. Ale kdo by to dělal, pokud to není ze zdravot.důvodů?

Michal

Lze cvičením,ale nejlepší je přirozený hlas.

Batek

Dobrý den

Často se mi stává že mi přeskakuje hlas do vyšších poloh hlavně když delší dobu nemluvím a to mám už 17 let.

Mohli by jste mě prosím poradit jak tento problém vyřešit?

Prosím zašlete mi odpověd na email: eligab@seznam.cz