Lze si nějak vytvořit vlastní QR kód, který bude vypadat pořád stejně, ale obsah, který mi zobrazí, si mohu měnit?

Pokud ano tak kde. Mimochodem, byla bych ráda, kdybych si mohla dát doprostřed kódu nějaký vlastní obrázek (například obrázek melounu nebo pomeranče…)

EDIT: A kdybych si nějak vytvořila bit.ly stranku, kde by byl rozcestník na jiné stránky a ten rozcestník bych si mohla měnit, znamenalo by to, že bit.ly odkaz by zůstal stejný a tím pádem i QR kód? A pokud ano, kde by se dal takový bit.ly odkaz vytvořit?

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že to nepůjde. Leda tak měnit internetovou stránku, na kterou kód odkazuje. Samotná data, která jsou zakódována v kódu budou se stejným kódem pořád stejná.

QR kód s obrázkem jde vytvořit např. zde: http://www.qrcode-monkey.com/

Další odpovědi
Quimby

Maximálně tak, že QR kód bude odkazovat na stránku, která se bude měnit.
QR kódy fungují právě tak, že v těch tečkách je zakódována zpráva, takže když ji zmeníš, změní se i ty tečky. Ze stejného důvodu si doprostřed nemůžeš dát obrázek.

mokrygorky

http://goqr.me/
Aha, ten obrázek ne, tím bys narušila kód. Je mi líto.
EDIT: Aha, tak přeci jen to jde. Sorry

odik

Quimby: Obrázky je možné do QR kódu vložit, protože QR kódy operují s možností nějaké chyby a toho se dá využít právě pro malý obrázek.