Mofli

Lze si každý byt v os. vlastnictví koupit na hypotéku?

Pokud jsou výjimky, tak jaké? Děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Pokud ho majitel prodává a vy dostanete hypotéku, pak ano.
Jestli dostanete hypotéku záleží na tom kterém fin.ústavu a jeho podmínkách.
A také jde trochu o to, jestli třeba nejsou nějaké nesrovnalosti s nemovistostí.
Např. Chtěli jsme kupovaz nemovitost nabízenou RK a pak se zjistilo, že na nemovitosti vázne zástavní právo. Tak ji RK z nabídky stáhla.

Další odpovědi
dudu

Podmínkou pro většinu bank je naprosté vyjasnění vlastnických vztahů a „čistota zápisu na LV“. Česky řečeno, podle zápisu musí být zřejmé, že žadatel o HÚ je vlastníkem nejen bytu s příslušenství, ale také podílu na stavební parcele a přístupových míst. Také zde nesmí váznout žádné přednostní zástavní právo. Jakou asi cenu může mít byt, jehož majitel není vlastníkem parcely pod ním a nemá ke svému bydlu právně zajištěn volný přístup?