dzarda94

Lze se nějak omluvit ze státní maturitní zkoušky?

Lze nějak udělat aby mi nepropadl pokus u státní maturity?

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě, že se můžete omluvit, třeba si zlomíte ruku, nebo onemocníte apod.

Je to uvedené i ve vyhlášce." Pokud se žák ke zkoušce nedostaví a svou nepřítomnost řádně omluví nejpozději do 3 pracovních dnů od termínu konání zkoušky řediteli školy, má právo konat náhradní zkoušku v termínu stanoveném prováděcím právním předpisem
Jestliže se žák ke zkoušce bez řádné omluvy nedostavil, jeho omluva nebyla uznána nebo pokud byl ze zkoušky vyloučen, posuzuje se, jako by zkoušku vykonal neúspěšně."

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:bT_XqRAd­KQoJ:zakony.cen­trum.cz/skolsky-zakon/cast-4-hlava-2-paragraf-81+&cd=1&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
ivzez

Nelze se „nějak omluvit“ a nelze to „nějak udělat“.

Omluva je možná pouze z vážných důvodů (např. nemoc), které je žák povinen doložit. Pokud se pokusíte „nějak omluvit“, ředitel „omluvu“ pravděpodobně ne­uzná