pizlicka

Lze se nějak bránit, nebo to raději nechat být?

Pokud je někdo 20let nemocný,nepra­cuje,ale aktivně se neléčí z duvodu,ze nemoc byla oficialne uznána teprve nedávno-lékaři nevěděli,jak ji léčit,pokud se takový člověk zacal lecit teprve před třemi lety,a před dvoumi lety mu byl uznán plny invalidni duchod,bohužel jen přes 3tisíce korun z duvodu předešlejších let neschopnosti pracovat,muze se takovy clovek nejak odvolat?

Nejlepší odpověď
Dochy

Možná by se dalo něčeho dosáhnout s pomocí institutu zmírnění/odstranění tvrdosti zákona. V zásadě lze v konkrétních případech rozhodnout jinak než podle přesného znění zákona v případech které jsou natolik neobvyklé, že s nimi psaný zákon nepočítal a pokud by striktní trvání na psaném zákonu bylo nespravedlivé či nemorální…

http://pravoas­tatire.webnode­.cz/news/zmir­neni-tvrdosti-zakona/
http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/k-institutu-odstraneni-tvrdosti-predpisu-duchodoveho-pojisteni-92253.html

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, odvolat se může každý a ke komu chce. Myslím, že v tomto případě toho moc nezíská. Podmínky jsou stanoveny jasně, viz předešlá otázka.