Lze se nechat přezkoušet na konci školního roku i z předmětů hodnocených lépe než nedostatečný?

Z angličtiny mám dvojku na vysvědčení, mohu se nechat z celého pololetí přezkoušet?
Musí škola žádosti vyhovět?
Když mi podle zkoušky vyjde 3–5 dostanu pak známku podle zkoušky?
(druhý ročník víceletého gymnázia)
Doplňuji:
Jsem nejlepší ve třídě a průměr mám nejhůř 1,7 ale kvůli tomu že jsem nedonesla jeden úkol se mi známka zhoršila. Látku umím dopředu na několik roků a ve škole bereme jenom jednoduchý časy.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – můžeš se nechat komisionálně přezkoušet, ale

  • můžeš si tím znepřátelit učitele
  • učitel tě může ´zkloupat´
  • komise tě může zkoušet nejen z látky za jedno pololetí, ale i z předešlé
  • pokud nebudeš u zkoušky opravdu excelovat, pravděpodobně ti k jedničce nepomůže

Co tě k tomu vede?
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
Jak už jsem psal – komisionálním přezkoušením si můžeš zadělat na ´slušné´ problémy a přitom ti jednička z AJ (i kdyby se ti ji povedlo získat) nic nepřinese…
Já – na tvém místě, bych to nechal tak – můžeš to brát i jako ´upozornění´, že úkoly se nelajdačí…
😉

Další odpovědi
ivzez

V některých případech je škola povinna žádosti o přezkoušení vyhovět,
ale to se netýká tvého případu (snaze na poslední chvíli známku vylepšit
škola vyhovět nemusí).

Komisionální zkouška je náročnější než průběžná práce v pololetí/roce
a pokud k tomu není opravdu vážný důvod, nedoporučuji o zkoušku žádat.
[Vážným důvodem je např. dlouhodobá nemoc, kvůli níž by žák na konci
roku nemohl být klasifikován.]

Výsledná známka závisí na více faktorech, nelze jednoduše říci, že známku,
kterou bys obdržela u komisionální zkoušky, obdržíš i na vysvědčení.
Známka ze zkoušky se do závěrečného hodnocení (do známky na vysvědčení) promítne, ale nedá se předem přesně říci, nakolik výsledek ovlivní.
Počítej s tím, že může dojít i ke zhoršení.

———
Podle mne by bylo rozumnější zamyslet se nad svou prací v průběhu celého roku
(nebo pololetí) zamyslet, vyhodnotit, proč se ti „nedařilo“ a na to se zaměřit
v příštím školním roce.

arygnoc

hodnotenie na vysvedčení (známka) nie je hodnotenie jednorázového preskúšania, ale celoročnej činnosti – teda znalosť získaných vedomostí, plnenie zadaných úloh, kontinuita, aktivita a pod.

v podstate je jedno, akú známku máte, ak sa nejedná o nedostatočnú, nikoho to nikdy zaujímať nebude – hlavne, že máte maturitu či ten ktorý diplom.

no a na urazené ego zabudnite, v živote možno ešte dostanete toľko kopancov, až sa budete diviť, čo všetko človek vydrží.

a k otázke:
požiadať o preskúšanie môžete.
či vám bude vyhovené, o tom rozhoduje zvyčajne riaditeľ školy.
otázka je, čo vám to preskúšanie prinesie – ukojenie vlastného ega alebo nejaký skutočný prínos (prijatie na lepšiu školu na základe známok?).
ako hovorí gecco – potvrdením vlastnej výnimočnosti si iba narobíte nepriateľov – stojí to za to?

;-Q

Vroudenspil

myslím , že pokud nemáš na konci na 5 . Tak ne