Thogy

Lze řídit čtyřkolku bez řidičáku?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli existují čtyřkolky, které lze řídit bez řidičského oprávnění, popř. dosažení určitého věku.
Pokud ano, jak je poznám?
Je mi 16 let a bydlím v téměř neobydlené lokalitě, kde bych chtěl jezdit na čtyřkolce.
Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Jedině šlapací…!!
😉
V šestnácti si můžeš udělat A1, se kterým můžeš řídit čtyřkolky do 125 ccm, 15 kW a 400 kg v nenaloženém stavu.
Jinak leda na vlastním pozemku a nebo jiném neveřejném po dohodě s majitelem.