shark_2

Lze resetovat trial verze programu při novém Windows?

Mám trial verzi jednoho softwaru na 30 dní, které už bohužel uplynulo. Momentálně mám Windows 8.1 a chtěl bych se zeptat, zda-li když nainstaluji trial verzi novou a upgraduguju na Windows 10, tak se mi nově nainstalovaná verze začne počítat od prvního dne? Děkuji-

Odpovědi
JájsemRaibek

U každé je to trochu jinak, ale řeknu ti to takto. Dřív, když jsem ještě neměl net, takže spojení se světem se nekonalo a já měl nainstalován trial program, po uplynutí doby nešel. Odinstalace ani pročištění registrů a všech možných složek prostě nepomohlo. Naproti tomu u jiného programu stačilo odinstalovat a znovu nainstalovat a jelo to dál.
Pokud jsem chtěl opět program použít, nezbývalo nic jiného než naformátovat celý disk a přeinstalovat systém a znovu trial verzi nainstalovat.
Dnes bych mohl říct, že se program zaregistruje někde na webu a při spuštění se kontroluje, ale dřív když jsem net neměl, tak se to muselo uložit někde opravdu hodně hluboko a já to prostě nenašel, abych to vymazal.
Takže může se začít počítat od začátku, ale i nemusí. Záleží co to je zač a jak to mají chráněné.