Rohlik

Lze recyklovat obal od džusu?

Myslím třeba typ obalu co používá firma Hello či Toma na své džusy o objemu 1L.
Ptám se protože mi příjde, že se nejedná o obyčejný papír a nevím, zda i tento papír s aseptickou úpravou lze hodit do kontejneru na papír.

Nejlepší odpověď
marci1

Obal od džusu (krabice mléka) se „separuje“ (třídí) do kontejneru na plasty. Pokud takový kontejner máš v blízkosti bydliště. 🙂
Souhlasím s „Kulpixem“. Tento oranžový kontejner na nápojové kartony bývá opravdu málo kde. 🙂
http://www.jak­tridit.cz/en/pho­tos-and-videos/photo-gallery/beverage-cartons-2

Další odpovědi
Kulpix

Jen chci doplnit marci1》 jo, do plastu se to háže, jen v případě, že v blízkosti nemáš oranžový kontejner na nápojové obaly(kartony). V tom případě, do plastu, nebo si to zjistit v místní vyhlášce.