DVNanakin

Lze publikovat webové stránky na svůj vlastní server?

Ahoj, ve škole jsme si říkali, že jsou 2 možnosti, jak publikovat vytvořené webovky:
1)Pomocí freehostingů – veřejných serverů (www.webzadarma.cz,… ) – šeredná doména
2)placený hosting – platím za doménu a hosting služby

Ale na internetu jsem našel TŘETÍ způsob:
3)Vytvořit si vlastní server a nahrát na něj svoje webovky viz. http://flamen­dr.cz/jak-vytvorit-vlastni-webovy-server/

MOJE OTÁZKA:
Ještě jsem to nezkoušel, protože se mi to zdá moc jednoduché ,jak to píšou zde http://flamen­dr.cz/jak-vytvorit-vlastni-webovy-server/ . Pokud by to fungovalo, proč to teda neudělá více lídí? Vždyť pár html souborů nejsou vůbec náročné na paměť.
Chtěl bych se vás zeptat máte s tím někdo zkušenosti? Je lepší využít třetí možnost nebo ne? Poškodí to nějak můj počítač nebo to nějak negativně ovlivní chod mých webovek?

Nejlepší odpověď
ivzez

Za doménu budete muset zaplatit i v případě vlastního serveru,
navíc pravděpodobně budete muset zaplatit za statickou veřejnou IP adresu
(něco málo přes stovku měsíčně) a při změně poskytovatele připojení k intenetu nesmíte zapomenout na změnu IP adresy v programu webserver.

Další nevýhodu vidím v tom, že byste (téměř) vůbec nemohl vypínat počítač,

a v okamžiku problému s PC spadne i Váš web.

Jestli máte jen pár souborů, doporučila bych vlastní doménu,
na níž navíc budete mít i vlastní e-mail.

Hostovat můžete třeba u TELE3, v nejmenším programu
nabízí zdarma 20 MB prostoru, což bohatýrsky stačí
na menší web i s blogem (s menším redakčním systémem).

U profesionálního hostingu se výpadky webu objevují jen výjimečně.
Doplňuji:
Počítač by Vám vlastní webserver sám o sobě poškodit neměl.
Spíše by mu podle mne vadil běh 24 hodin denně 365 dnů v roce.

Další odpovědi
lukas.zmizik

potvrzuji odpověď od ivzez a aniž bych tu chtěl dělat nějakou reklamu, tak free hosting na endora.cz nabízí nějaké 3 GB prostoru plus podporu php a mysql
Doplňuji:
a další věc je, že statické html stránky jsou opravdu v jen pár souborech, ale pokud tam někdo nahodí redakční systém nebo eshop, pak ty data rapidně narůstají

Dochy

Ještě pár doplnění k ivzezovi:

Nikde nevidím zmínku o tom, že také pro WWW stránky doménu nepotřebujete. Je to sice přehlednější a lidštější, ale přístup na http://195.267­.12.32/vojta.html by byl také v pořádku (pokud by byla v pořádku adresa 😉

Někteří poskytovatelé dávají statickou IP adresu zdarma (můj má v podmínkách přidělení na požádání)

Pak ještě existuje nějaká služba, která umožňuje obejít nutnost pevné IP (k dynamické IP obhospodařují dynamické DNS) – zhruba to funguje tak, že na svém počítači máte nějaký malý prográmek, skript, nebo něco takového a ten vždy když se vám změní IP tuto změnu ohlásí servru… (obvykle se ale IP nemění dokud máte aktivní inetové připojení)

Určitě potřebujete veřejnou IP adresu, což také nemusí být samozřejmé (většina poskytovatelů veřejnou IP dává), jinak byste potřeboval u poskytovatele zařídit směrování skrz poskytovatelův NAT.