Avatar uživatele
Pokročilý

Lze prodávat permanentně, neoficiálně avšak legálně med?

Pokud mám vlastní včely (jakože já je nemám), smím legálně prodávat jejich med, aniž bych cokoliv papírově řešil a odváděl z toho daň? Mám na mysli po celou sezónu, nikoliv jednorázově.
Doplňuji:
Děkuji za perfektní odpověď. A pokud například jako vedlejšák šiju šaty (jakože nešiju) platí potom co? Jde mi totiž o něco hodně obecného. Med byl jen blbý příklad.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podle zákona o daních z příjmů §10 odst.3a je příjem z prodeje medu osvobozený od daně do 40 včelstev.
Doplňuji:
Pokud budete dělat nějakou jinou příležitostnou činnost, tak z ní je příjem do 20 000 osvobozený od daně.
http://www.podnikatel.cz/…

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 716
Zlatý mosoj 423
Zlatý gecco 248
Zlatý Hlada 242
Zlatý ivzez 231
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 161
Zlatý annas 154

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.