MonkeyKing

Lze prodat dřevo bez nějakých papírů?

Příbuzný zdědil kus pozemku s několika stromy a chtěl by je posekat a prodat. Bohužel ještě to není všechno papírování vyřízeno a znáe úřady…
Lze to prodat?
Kde?
A kolik asi za to platí?
Doplňuji:
Je to takový malý lesík se smrky (asi 7 i více metrů).
Chtělo by to asi na pilu prodat. Ale taky je otázka kde?

Odpovědi
Krepy

Prodej necertifikovaného dřeva je samozřejmě možný, ale ne každý odběratel jej přijme. V zásadě lze říci, že o dřevo z necertifikovaných lesů nebude ve vyspělých zemích a u renomovaných firem takový zájem. Proto má každý vlastník svobodné právo se rozhodnout, zda-li bude certifikát lesů potřebovat, současně však musí počítat s tím, že certifikát jej také bude něco stát. Cílem dodržování principů trvale udržitelného hospodaření v lesích je zdravý, stabilní a rozmanitý les zajišťující trvalou produkci dřeva v nejvyšší kvalitě. O takové lesy nepochybně usiluje každý zodpovědný vlastník, aniž by musel mít certifikát.

Zdroj: http://www.pef­c.cz/pefc-certifikace/faq/20-lze-prodavat-devo-bez-certifikatu.html

honza19hk

na topení nebo na pilu ? v tom je velký rozdíl. jestli na topení nabídni to v okolí nebo na netu. jestli na pilu strom musí být rovný,nepraský atd…Pokud by byl na pilu je dobré ho při kácení nerozštípnout a nezlomit.

Cena se bude odvíjet od toho jestli to je tvrdé nebo měkké dřevo a kolik toho bude (počítá se to v kubíkách)

anonym

Zásadní otázkou je, co znamená „několik stromů“ a o jaké stromy jde. Některé stromy jsou vhodnější k dalšímu zpracování, jiné k otopu. U každém většího města bývala pila a já bych doporučila obrátit se přímo tam a projednat, co bude nejvhodnější s tímto dřevem udělat, jak ho dále zpracovat a jakým způsobem zpeněžit. Třeba kulatinu odkoupí právě pila.
Také si můžete dřevo nechat zpracovat a dát si inzerát na jeho prodej. Drobní odběratelé většinou nemají zájem zkoumat, zda má majitel certifikát.
Známý na základě inzerátu prodával jak dřevo k topení, tak trámky a prkna. Bez jakýchkoliv problémů vyprodal veškeré zásoby za tržní ceny. Aktuální ceny najdete na internetu.