Lze připravit chutný bramborový salát úplně bez majonézy a octu?

Odpovědi
cochee

Ještě jsem neviděl, že by se ve dvou různých rodinách připravoval bramsalát naprosto stejně. Takže jistě existují i rodinné recepty bez majonézy a/nebo octa a výsledek je jistě dobrý. Například v mé rodině se nikdy ocet do salátu nedával, v rodině mé ženy taky ne. A stále jsem přesvědčen, že salát mé matky je nejlepší, což jistě plyne z dlouhodobého zvy­ku.

lukas1912

to nema žadnou much toto prave manojeza a ocet tomu dava tu pravou chut a ještě kdyš to je přes noc odleželi

Dochy

Majonézu nedáváme. Nevidím důvod ji tam dávat a podle mně salát jen kazí. Přidáváme jen trochu smetany. Bez octa bych to ale viděl trochu hůře. Nedokážu si představit klasický salát bez kyselých okurek a v nich ocet je. (jsou i bezokurkové varianty, ale to nepovažuju za ten klasický vánoční)