Kešule

Lze přežít v těle velryby?

Lze přežít v těle (žaludku) velryby, kdyby teoreticky spolkla člověka a ten člověk by to spolknutí přežil? – velryba sní denně několik tun potravy

Nejlepší odpověď
dnb

Já bych řekl že ne, nejprve by se člověk přiotrávil poměrně velkým množstvím methanu a postupně by ho zpracovaly žaludeční šťávy velryby

Další odpovědi
Drap

Neni to možné, je to nesmysl. Stejně jako žádný jiný tvor nepřežije v žaludku jiného, kromě parazitů.

quentos

…no právě, co ty další tuny? Ty by ho leda udusily, takže těžko.

mosoj

Jonáše sice spolkla velryba ale církev dosud neřekla jak. Velryba se živí planktonem a neřekl bych že má velký jícen a trávicí trakt.

MK44

Mno, pokud by tou velrybou byl kytovec jako je vorvaň nebo kosatka, pak by si Vás přes polknutím naporcoval. Plejtváci se živí planktonem, jejich ústní dutinou ani hltanem byste neprošla. A kdyby, musela byste mít nějaký ochranný skafandr proti žaludečním šťávám a se zásobou vzduchu, který by vydržel, než by někdo velrybu ulovil a včas otevřel. Pro cestu přes moře doporučuju jiný způsob než se nechat spolknout velrybou. To může starozákonní Jonáš nebo baron Prášil ve filmu od Karla Zemana … 🙂

marci1

Ne, nelze. To, že Jonáš přežil 3 dny v žaludku velryby je jen pohádka, i když hezká. 🙂