sisinec123

Lze přestoupit z účiliště na obor s maturitou?

Jsem v prváku a mám pocit, že jsem se netrefila do oboru. Známky mám hodně dobré. Celou základku jsem prošla s vyznamenáním. Ještě to nevím určitě, ale dávám svému oboru tak měsíc. Po měsíci uvidím, zda mě to pořád baví. V záloze mám jiný obor, ale ten je, bohužel, s maturitou. Dá se z účiliště bez problémů přestoupit na maturitní obor? Nebo bych musela dělat nějaké zkoušky?

Nejlepší odpověď
Drap

Na stejné škole by to neměl být problém. Pokud se jedná o jinou školu je to možné po dohodě a souhlasem obou škol.

Další odpovědi
Nuk nuk

Přestoupit možné je, ale je pravděpodobné, že po Vás budou chtít splnění rozdílových zkoušek.

ivzez

Na nic nečekej a přestup hned → teď to ještě bude bez rozdílových zkoušek.

vojtechpiner

Podle mě by jsi musela dělat srovnávací testy, nebo něco podobného.