Avatar uživatele
KatkaM

Lze přesadit do květináče smrček či jedličku zasazené ve skalce, když se už příliš rozrostly?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, hanulka11, Bičiště, anonym před 4700 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elektrikář

Přesadit lze ale proč do květináče. Za 30 let mi vyrostl smrk asi 18 metrů . Když jsme kupovali dům byl to vánoční stromeček. kde budete za pár let schánět tak velký květináč.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
čárlí

Všechno jde přesadit. otázkou je jak to bude náročné, jak to vydrží po přesazení, jaká bude následná údržba a jak velká nádoba. V tomto pžípadě nedoporučuji. Z mnoha důvodů je ve vašem případě neuspěch zaručen. Spíše bych se snažil udržet velikost na současné úrovni zastipováním nově rašících letorostů. Měli jste to dělat už dříve.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bičiště

Jehličňany se musí přesazovat vždy s kořenovým balem, ať je přesazujeme během vegetace nebo ve vegetačním klidu.Při vyrývání se musí zabrat velký kus zeminy a ta se nesmí z kořenů sesypat.Platí zásada, že rostlina to své přesazení nemá poznat.Toho se docílí právě tím, že kořenový systém zůstane v balíku zeminy neporušený.Tímto stylem se přesazují i větší vzrostlé stromy.Do květináče se hodí jenom pokud jde o zakrslé druhy.Běžnému druhu smrku či jedličky bude brzy každý,i veliký květináč malý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Já mám stromečky v květináčích a udržuji je malé ,horší je to sázet ze záhonu do květináčů -to abyste měla veliké květináče a jak píší kolegové udržovala je ,aby nepřerůstaly, ale budou mít zřejmě hodně veliký kořenový bal jak měly prostor k růstů.
Zkusila bych vyrýt jeden a uvidíte .....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada