Rommart

Lze předělat sklepní prostory v rodinném domě na obytné prostory a tyto posléze pronajímat?Bez vědomí úřadů?

Lze předělat sklep v rodinném domě na nájemní byt bez ohlášení stavebnímu odboru a dokonce bez jakékoli stavební dokumentace, je to dílo ryze laické.

Nejlepší odpověď
anonym

Víte, ono jde v podstatě udělat úplně všechno. Je ale otázka, jestli jste připraveni nést za to potom důsledky. Kde máte jistotu, že Vás nenahlásí na úřadech právě Váš nájemník? Navíc – sousedé jsou vždy všímavější, než by bylo záhodno. Pokud Vám jde o radu, tak v rozporu se zákonem nic nedělejte. Ono by se Vám ve svém důsledku potom mohlo vše natolik prodražit, že by to skutečně nestálo za to.

Další odpovědi
cukrar

na černo můžete, jinak určitě ne!!

jaza

Předělat lze všechno, ale byla by to rekonstrukce. Jestli by bylo nutné stavební povolení, závisí od míry té rekonstrukce. Zřejmě by se musely dělat nové rozvody elktřiny, vody, topení, zazdění nových oken apod. A na to je nutná projektová dokumentace, pak žádost o stavební povolení.