Ondrisek

Lze přečerpávat vodu z vrtu do studny?

Máte někdo zkušenost? Dělá to dobrotu? Děkuji
Doplňuji: V jedné studně došla voda a pramen teče asi o 4m vedle a řešením je vrt, ale musely by se čerpadla (ze dvou domácností) přesunout, a proto by bylo jednodušší vodu „přetáhnout“ do studny původní

Odpovědi
gecco

Vrt je druh studny…
😉
Ptáš se tedy, zda lze přečerpávat vodu ze studny do studny…
😁

Jistěže lze – otázkou je, zda je to účelné (příp. – za jakým účelem??).

mosoj

Když ji tam načerpáš ona ti ihned odteče, třeba sousedovi který je níž.

honza19hk

zbytečně vyhozený prachy, vraz čerpadlo popř trubku do toho vrtu. Pokud ta studna vyschla asi k tomu měla důvod.Tudíž lejt do ní vodu by nemělo smysl. Jediné řešení je buď čerpadlo do vrtu anebo na trubku co šla do té staré studny vytáhni a n apoj a vraz do vrtu.