AdelaHol

Lze poznat cukrovku na preventivní prohlídce po dosažení 17 let věku?

Dobrý den, jaká je pravděpodobnost, že doktor objeví cukrovku, když prý nebere krev na preventivce? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Na přehlídce nevím. Do teď jsem si myslel že se na přehlídkách zdravotní stav nezkoumá. Cukrovka se pozná z krve. Na požádání tě lékař změří.

Další odpovědi
cochee

Neodhalená (a tím pádem neléčená) cukrovka má jeden výrazný příznak a tím je glykosurie neboli nenulový obsah cukru v moči. Podle toho taky nemoc dostala svůj český název, úplavice cukrová – cukr uplavává močí. Při každé preventivce je lékařem vyžadována po vyšetřovaném moč, nejlépe první ranní. Sestra v ní namočí univerzální indikátorový „papírek,“ jedním z indikátorů na něm je právě indikátor glukózy.

Ondra10

Kdyz neodebre krev, tak nepozna nic. Kdyz mu ale reknes, ze mas porad pocit zizne, hodne pijes, chodis casto curat a hubnes, tak by mel zbystrit a vzit krev na rozbor glykemie (hladiny cukru v krvi).