Lze považovat půjčku Ukrajině od EU v hodnotě 11 miliard € za jednu ze sankcí ?!

Odpovědi
Drap

Nelze to považovat za sankci. Těch 11 miliard pomůže zaplatit Ukrajině pouze číst dluhu, který už měla mít podle dohody s Ruskem zaplacený. Jinak by se jim automaticky navýšila cena plynu.. Momentálně to bude sice nějaké zalepení části pohledávek, bohužel ekonomiku to nijak nepozvedne a lidem to přímo nijak nepomůže. Dá se předpokládat, že ekonomika se bude i nadále propadat. . Pro oživení by Ukrajina potřebovala tolik prostředků, že je EU neni schopna poskytnout. Pokud má dál fungovat alespoň trochu ekonomika , nezbývá než nadále využívat finanční podpory Ruska.

rigormortis

Sankcí čeho? Že Rusko Evropu fackuje a ještě jim za to děkujeme?