Avatar uživatele
Pokročilý

Lze používat nezkolaudovaný dům pro bydlení majitele domu?

Lze používat pro bydlení dům který není zkolaudovaný? Bratranek si takovýto postavil a klidně v něm bydlí. A to se nebavím o tom že klidně k takovému domu přistavuje a rozšiřuje další prostory.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Nezkolaudované objekty podle § 103 stavebního zákona zle používat ke svému účelu, protože ohlášení stavby a tudíž kolaudaci nepodléhají. Jasně je tímto paragrafem stavebního zákona ale stanoveno, že takové objekty nesmí být podsklepené, mohou mít maximálnmě 25 m2, jedno podlaží a nesmí obsahovat obytovou místnost.
Bydlet v domě bez řádné kolaudace nelze. Váš bratránek zřejmě hřeší na to, že ho nikdo stavebnímu úřadu za nepovolené užívání neukolaudované stavby neoznámil.
Pokud jde o přistavování dalších staveb k rodinnému domu, tak toto provádět lze, pokud stavby splňují ustanovení stejného § zákona.
Zřejmě bratranec také patří k lidem, kteří hřeší na to, že není-li žalobce, není abi soudce.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Já mám dojem,že byly nebo mají být nějaké změny ve stavebním zákoně,kdy na stavby do určité plochy,včetně RD nemusí být stavební povolení a tudíž pak ani kolaudace.Ale teď se mi to nechce hledat v zákonech.Oni totiž dočasně zrušily dobrý web "Na úřad přes internet".


Avatar uživatele
Stříbrný

nelze používat nezkolaudovaný dům k bydlení..

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.