Rommart

Lze používat nezkolaudovaný dům pro bydlení majitele domu?

Lze používat pro bydlení dům který není zkolaudovaný? Bratranek si takovýto postavil a klidně v něm bydlí. A to se nebavím o tom že klidně k takovému domu přistavuje a rozšiřuje další prostory.

Nejlepší odpověď
anonym

Nezkolaudované objekty podle § 103 stavebního zákona zle používat ke svému účelu, protože ohlášení stavby a tudíž kolaudaci nepodléhají. Jasně je tímto paragrafem stavebního zákona ale stanoveno, že takové objekty nesmí být podsklepené, mohou mít maximálnmě 25 m2, jedno podlaží a nesmí obsahovat obytovou místnost.
Bydlet v domě bez řádné kolaudace nelze. Váš bratránek zřejmě hřeší na to, že ho nikdo stavebnímu úřadu za nepovolené užívání neukolaudované stavby neoznámil.
Pokud jde o přistavování dalších staveb k rodinnému domu, tak toto provádět lze, pokud stavby splňují ustanovení stejného § zákona.
Zřejmě bratranec také patří k lidem, kteří hřeší na to, že není-li žalobce, není abi soudce.

Další odpovědi
jmhad

Já mám dojem,že byly nebo mají být nějaké změny ve stavebním zákoně,kdy na stavby do určité plochy,včetně RD nemusí být stavební povolení a tudíž pak ani kolaudace.Ale teď se mi to nechce hledat v zákonech.Oni totiž dočasně zrušily dobrý web „Na úřad přes internet“.

cukrar

nelze používat nezkolaudovaný dům k bydlení..