VeRe1983

Lze použít paměťové karty do fotoaparátu přes redukci?

Koupil jsem si foťák, který umí SDHC/SDXC, ale dneska jsou přeci jen rozšířenější microSDHC/microS­DXC. Nebude problém, když ten foťák budu „krmit“ menšími kartami zasazenými do redukce? Třeba z hlediska špatného kontaktu apod. Možná se ptám trošku hloupě, ale neznám veškerá možná úskalí. Není pochopitelně problém koupit plný formát karty, ale kdybych foťák prodal, tak využití SD je dneska poměrně malé.

Nejlepší odpověď
gecco

Používám microSD s redukci – bez problémů, běžně…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Neměl by být problém, ale je nutné vyzkoušet kombinaci konkrétní karty a foroaparátu. U starého foťáku Nikon D90 mi to nedělalo dobrotu, microSDHC o kapacitě 32 GB viděl pouze jako 16 GB. Velkou SDHC 32 GB v pohodě jako 32 GB rozeznal. Ale byl to dost starý foťák, nový foťák mi to už nedělá. Takže pokud ti nevadí nižší kapacita micro karet, není problém.

led

Doporučujem používať kartu s vyšším číslom uvedeným vedľa označenia veľkosti karty napr.8GB, číslo 10 (4 je pomalá), u novších fotoaparátov s redukciou pracuje bez problémov. vlastná skúsenosť.