Kulpix

Lze použít ,,obé'' jako synonymum pro obojí?

Například》 mléko i smetana, obé od krav.

Nejlepší odpověď
annas

Zájmenná číslovka oba se objevuje nejen v této podobě číslovky základní, ale i jako číslovka druhová obojí/oboje (např. občané obojího pohlaví) a zpodstatnělý tvar obé.

Např. pekly se koláče a mazance a obé (obojí, oboje) nám chutnalo.

Oba tvary se dají použít jako synonymní.

Další odpovědi
anonym

Já to používám a kupodivu to nebylo, aspoň tady, nikdy opraveno. Tak asi ano!

quentos

To sice lze, ale je to tzv. hyperkorektní. Takže když to použije někdo, kdo je schopný napsat „odkrav“ dohromady a kdo neumí používat interpunkci (a nota bene ještě dělá – nevídáno – před čárkami mezery), působí to jak pěst na voko.