Lze poslat výpověď přes datovou schránku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud znáš adresu a kód datové schránky zaměstnavatele, proč ne.

Můžeš ji poslat i doporučeně, poštou s oznámením doručení SMS.

Další odpovědi
Mc Merkurion

podle http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Da­tov%C3%A1_schr%C3%A1nka bych řekl,že ano
citace: „…závaznost – právní váha úkonu pomocí datové schránky je stejná, jako kdyby byl učiněn písemně do vlastních rukou…“
Doplňuji:
ivzez
nesouhlasím s částí odpovědi,dle MVČR:
„Kdy je zpráva doručena
Datem doručení je okamžik:
přihlášení do datové schránky nebo
10. den od dodání do datové schránky u doručení fikcí.“
zdroj: http://www.da­toschranky.cz/do­ruceni-zpravy.htm
„Dokument, který byl dodán do datové schránky, je doručen okamžikem, kdy se do datové schránky přihlásí osoba, která má s ohledem na rozsah svého oprávnění přístup k dodanému dokumentu.
Nepřihlásí-li se do datové schránky osoba podle předchozího odstavce ve lhůtě do 10 dnů ode dne, kdy byl dokument dodán do datové schránky, považuje se tento dokument za doručený posledním dnem této lhůty.“
zdroj:http://www.mvcr­.cz/clanek/ob­cane-tretich-zemi-prubeh-rizeni-prijimani-a-dorucovani-pisemnosti.aspx

ivzez

Ano, ale pokud příjemce její příjem do tří dnů nepotvrdí
datovou zprávou podepsanou zaručeným elektronickým
podpisem, nepovažuje se za doručenou.

Takže bych doporučila buď osobní předání
(ideálně se svědkem, který by v případě potřeby
potvrdil odmítnutí převzetí)
nebo poštou (doporučeným dopisem s dodejkou).

Třeba nyní, v polovině měsíce, bych klidně zkusila datovou schránku,
protože pořád ještě bude čas výpověď doručit i jinou cestou.

Blíže ke konci měsíce už bych volila jiný způsob doručení.

A pozor, je rozdíl v tom, kdo výpověď dává.
Zaměstnavatel potřebuje k elektronickému doručování
předchozí souhlas zaměstnance.