Smoothy

Lze poslat dopis/balík, pokud neznáme dotyčného adresu?

Zdravim,
rada bych se zeptala, jestli je nejaky zpusob, jak poslat znamemu dopis ci balicek bez udani presne adresy bydliste. Rozhodla jsem se kamaradovi koupit knizku, kterou si pral, ale bohuzel neznam jeho adresu. Bydli chvilkove u prarodicu v Olomouci a ja jsem z Liberce. Na adresu se ho ptat nechci, rada bych mu darek poslala uplne necekane.. Bohuzel neznam ani nikoho z jeho blizkych/rodiny, abych se optala jich.. A tusim, ze zrejme neni zadny zpusob, jak toho bez adresy dosahnout? Dobirku nelze provest pouze na jmeno? (jelikoz pochybuji, ze by ve stejny den prisli na postu dva stejnojmenni lide, ze by tam meli mit balicek). Dekuji za jakykoliv nazor ci pomoc :).

Nejlepší odpověď
novaky

balík s jeho jménem dej doručit na poštu v jeho blízkosti a dej mu vědět. Tato služba se jmenuje „balík na poštu“

Další odpovědi
Drap

Pošta umí ledacos, ale toto opravdu nesvede.

isteron

V minulosti existovala služba " poste restante " " zostáva na pošte " . Neviem ,či ešte súčasná pošta túto službu používa. Adresát si sám zásielku na pošte vyzdvihne. Samozrejme musí sa zaistiť iným spôsobom oznámenie adresátovi. Táto služba bola vhodná pre cestujúcich, migrujúcich , adresátov.

Dochy

Dá se to u malých poštovních obvodů. Pokud napíšeš jen část adresy, nebo něco zvojtíš, rozumná pošťačka se snaží doručit i tak. V Olomouci to ale asi neprojde.

Ověř si tu možnost „balík na poštu“ jak píše Novaky. To by mohlo fungovat. Pokud Ti tedy není proti mysli poslat mu SMS, že na poště čeká překvápko 😉

Conchus

Ani ho nemusíš nosit na poštu, stačí vyhodit z okna.

marci1

Překvapilo mě to, ale lze. Balík zašlete na poště jako „balík na poštu“( podací lístek ) s uvedeným jménem a příjmením, místo adresy napíšete „na poštu“ a PSČ pošty a název pošty.
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/baliky/cr/ba­lik-na-postu-id36477/

ahold

Zkus třeba facebook. Třeba se najde on sám, nebo někdo v přátelích, kdo ti pomůže.

mosoj

Jako obchodní balík či balík na poštu, což je varianta obchodního balíku ner!

Jako poste restante ano.

Viz : http://pc.porad­na.net/q/view/447018-poste-restante

lota

Lze to – stačí si najít poštu, kterou má v blízkosti. Balíček pošlete jako „Balík na poštu“ – tam zadáte jen jméno a PSČ, adresu pošty, na který má přijít. Když tam dáte jeho telefon, přijde mu SMS s tím, že má na poště balík a má si pro něho přijít. Pošta má štítek pro Balík na poštu, je třeba si ho vyžádat a vyplnit, k tomu navíc i podací lístek. Stojí to běžně kolem stovky.