AdelaHol

Lze poslat dceru s kamarádkou (16) k moři samotné?

Dobrý den, mám dceru, které je 16 let a chtěla by jet na tábor ještě s kamarádkou, které bude 17, jenže tábor není zdejší a moc tomu nevěřím. Šlo by poslat dceru s kamarádkou do zahraničí (Itálie či Chorvatsko, cesta autobusem) pouze s delegáty od nějaké zdejší cestovní kanceláře? Nebyl by problém, že ani jedna není plnoletá? CK nemají webové stránky a příští týden se jdu zeptat, ale zda to není zbytečné. Děkuji za jakoukoliv odpověď

Nejlepší odpověď
gecco

Lze to – prostě dané/ho delegáty/a zmocníš zodpovědností za dceru a rodič/e kamarádky zase tu…
Otázkou je, zda:

  • budeš/te deledátovi/ům důvěřovat
  • bude delegát ochoten zodpovědnost převzít
  • za kolik

😉

Další odpovědi
briketka10

Nejela bych nikam ani sama, natož
pustit svou dceru do zahraničí jedno
kam všude může číhat nebezpečí.

rouzi

S červeným křížem jezdila moje dcera. Ale bylo to před mnoha lety. Vrátila se mi vždy v pořádku, a plna dojmů.
V dnešní době bych ji nepustila.

terry

Pokud delegáti převezmou (písemně) zodpovědnost, pak ano.
Já bych to ale neriskla.