ruzenka1992

Lze podat žádost o sirotčí důchod v jakékoliv pobočce ČSSZ?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne. Žádost o sirotčí důchod podává za nezletilého sirotka jeho zákonný zástupce (případně opatrovník), zletilý sirotek podává žádost osobně, a to na okresní správě sociálního zabezpečení podle místa bydliště (v Praze Pražské a v Brně Městské správě sociálního zabezpečení). 🙂
Net

Zdroj: http://www.cssz­.cz/cz/o-cssz/informace/me­dia/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2013/2013-11-08-kolik-cini-sirotci-duchod-a-jak-o-nej-zadat.htm