MENX

Lze podat opravné daňové přiznání i za období první mateřské?

Dobrý den.
Jelikož jsme v minulém roce 2009 vyhráli menší obnos v jedné soutěži „nikoliv loterii“ bylo naší povinností tuto výhru zdanit. Obrátil jsem se proto na známou, která mi daňové za rok 2009 přiznání podala. Zajistil jsem si příjmy od mého a manželčina zaměstnavatele (manželka je na mateřské dovolené), z úřadu práce a sociálky. K mojemu základu daně jsme přičetli zmíněnou výhru a výsledkem bylo vrácení daně ve výši 20tis. Kč. Docela mě to překvapilo, jelikož moje roční vyúčtování daně bylo kolem 4tis. Rozhodli jsme se tedy podat opravné daňové přiznání za rok 2008. A ejhle… výsledek předběžného výpočtu se pohybuje také kolem 20ti tis. i sezapočítáním vráceného přeplatku ve výši cca 4tis. Zajímalo by mě tedy, jestli lze podat opravné daňové přiznání i za období první mateřské (2002–2006)? Děkuji.

Odpovědi
člověk

nepokoušejte štěstí,víte jak dopadla ta rybářka ve zlaté rybce..............

ReHu

Co na to známá, která podávala zmíněné daň.přiznámí?
Optala bych se i jinde.