Michal47

Lze pod Windows 8.1 použít vypálené CD s neuzavřenou stopou a otevřít ZIP soubor kompatibilní ještě s DOSem?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nemám zkušenosti, ale neměl by s tím být problém. doufám. Že je ZIP starý by vadit nemělo, pokud by současný SW měl problémy se starší verzí ZIPu bylo by to proti filozofii formátu.

Další odpovědi
gecco

Pro načtení neuzavřeného CD můžeš zkusit použít IsoBuster ( http://www.iso­buster.com ) – ovšem zda se to podaří není jisté (proč nebylo uzavřeno?)…
___
Otevřít .zip by neměl být žádný problém…
😉

Dochy

gecco: Předpokládám, že jde o situaci kdy chceš umožnit zapsání dalších dat příště. Pokud se pamatuju, tak PC s tímto CD mohlo normálně pracovat. Ale už hodně dlouho jsem nic takového nezkoušel, tak si nejsem jist (mé zkušenosti jsou z doby, kdy HD byl jen o trochu větší než CD a byl problém připravit si data pro efektivní zálohu… v době kdy CD stálo tak 100–200 a člověk byl student 😉 )

gecco

Dochy – šlo to, ale jen na mašině (mechanice), kde bylo neuzavřené CD vypáleno – obecně byl problém…

Dochy

Mám pocit, že se čtením multisession byli problémy jen na starých mechanikách. A při vypalování s některými programy – někde jsem se setkal s tím, že po vypálení druhé části se ztratila ta první.

Asi nezbývá než to testnout 😉 Michale??!? 😉

Michal47

Možná dostanu od bratra Windows 8.1 a chci pouze číst. Mám soubory v ZIPu pod starým formátem, protože jinak neumím ZIPovat. (Provedl jsem to pod XP, které je normálně rozpozná.) Ta neuzavřená stopa je zase důsledkem toho, že umím pouze vypalovat v programu Nero a bratr mi ho tak nastavil, abych mohl přidávat soubory. To bylo výhodné, když ještě neexistovala přepisovatelná CD. Netuším, jak s těmi přepisovatelnými moderní operační systémy standartně pracují… Moc děkuji za odpověď a příspěvek v diskuzi.

gecco

V Neru je možnost Uzavřít CD někde v menu (už jsem to dlouho nepoužíval) – tak se, případně, koukni…
Neuzavřené CD by mohlo mít problém s načtením v jiném PC.
😉

Dochy

Pokud to normálně čteš pod WXP, měl bys to normálně načíst pod W8. Možností jak vypálit neuzavřené CD je několik a některé z nich do uzavření načíst nejdou. Pokud Ti to brácha nastavil rozumně (a jsem přesvědčen že ano) neměl bys mít s moderním HW/SW problém.

Michal47

Moc děkuji. Máte to u mě 🙂