Avatar uživatele
Michal47

Lze pod Windows 8.1 použít vypálené CD s neuzavřenou stopou a otevřít ZIP soubor kompatibilní ještě s DOSem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Nemám zkušenosti, ale neměl by s tím být problém. doufám. Že je ZIP starý by vadit nemělo, pokud by současný SW měl problémy se starší verzí ZIPu bylo by to proti filozofii formátu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pro načtení neuzavřeného CD můžeš zkusit použít IsoBuster ( http://www.iso­buster.com ) – ovšem zda se to podaří není jisté (proč nebylo uzavřeno?)…
___
Otevřít .zip by neměl být žádný problém…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

gecco: Předpokládám, že jde o situaci kdy chceš umožnit zapsání dalších dat příště. Pokud se pamatuju, tak PC s tímto CD mohlo normálně pracovat. Ale už hodně dlouho jsem nic takového nezkoušel, tak si nejsem jist (mé zkušenosti jsou z doby, kdy HD byl jen o trochu větší než CD a byl problém připravit si data pro efektivní zálohu… v době kdy CD stálo tak 100–200 a člověk byl student 😉 )

před 3010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Dochy – šlo to, ale jen na mašině (mechanice), kde bylo neuzavřené CD vypáleno – obecně byl problém…

před 3009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mám pocit, že se čtením multisession byli problémy jen na starých mechanikách. A při vypalování s některými programy – někde jsem se setkal s tím, že po vypálení druhé části se ztratila ta první.

Asi nezbývá než to testnout 😉 Michale??!? 😉

před 3009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal47

Možná dostanu od bratra Windows 8.1 a chci pouze číst. Mám soubory v ZIPu pod starým formátem, protože jinak neumím ZIPovat. (Provedl jsem to pod XP, které je normálně rozpozná.) Ta neuzavřená stopa je zase důsledkem toho, že umím pouze vypalovat v programu Nero a bratr mi ho tak nastavil, abych mohl přidávat soubory. To bylo výhodné, když ještě neexistovala přepisovatelná CD. Netuším, jak s těmi přepisovatelnými moderní operační systémy standartně pracují… Moc děkuji za odpověď a příspěvek v diskuzi.

před 3009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

V Neru je možnost Uzavřít CD někde v menu (už jsem to dlouho nepoužíval) – tak se, případně, koukni…
Neuzavřené CD by mohlo mít problém s načtením v jiném PC.
😉

před 3009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pokud to normálně čteš pod WXP, měl bys to normálně načíst pod W8. Možností jak vypálit neuzavřené CD je několik a některé z nich do uzavření načíst nejdou. Pokud Ti to brácha nastavil rozumně (a jsem přesvědčen že ano) neměl bys mít s moderním HW/SW problém.

před 3009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal47

Moc děkuji. Máte to u mě 🙂

před 3009 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek