Mirdas

Lze poctivě provozovat domovy důchodců ?

Lze poctivě, ke spokojenosti klientů, bez finanční ztráty, provozovat soukromě LDN, NNP, nebo domov důchodců ?
Doplňuji:

Velice často se objevují zprávy o zneužívání klientů v těchto institucích.
Jak jsou financováni?
_

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě že lze. Smutné na zneužívání klientů v těchto institucích je to, že jsou to staří lidé, kteří už nemají tolik síly, nemohou se bránit a jsou také velmi důvěřiví. Nedokáží si vlastně představit, že by je někdo okradl, podvedl apod. Pak se stane, že sdělí svoje bankovní číslo účtu někomu ze zaměstnanců ap. Velmi smutné ! ☹

Další odpovědi
da ny

Provoz LDN, domovů důchodců, sociálních lůžek, pečovatelské služby jsou založeny každý na jiných principech. Někteří klienti pobírají v různých stupních nemohoucnosti kromě důchodu sociální příspěvek. Roli zde hrají i sponzoři, obce apod.
LDN je lůžko zdravotní, kde zhruba kolem 1000 Kč denně přispívá ZP, zbytek za stravu a poskytované služby v soukromých zařízeních hradí klient. Počet lůžek je limitován krajskými úřady. Na tomto lůžku a v nemocnici není nárok na příspěvek za nemohoucnost. Až v následné či domácí péči.
Pobyt na sociálním lůžku – zcela hradí klient (rodina), zde + příspěvek za nemohoucnost (přibližně 13 – 20 tisíc/měsíc). Též doplatky za léky, zdravotní pomůcky (pleny). Jako doma.
Stáří a nemoc je velký byznys.
Záleží jen na majiteli, provozovateli a vedení takových zařízení, do jaké míry poctivě poskytuje péči, stravu, léky, zdrav. pomůcky apod.

McArthur

Určitě lze, problém jsou lidé-zaměstnanci. Když bude šéf slaboch, tak takové zařízení půjde do kopru.

ivzez

Samozřejmě, že to jde.
Problémem nejsou jen zaměstnanci,
ale často i majitelé těchto zařízení.