mosoj

Lze platit na netu platební kartou bez znalosti pinu ?

Mám na mysli stav, kdy je platba kartou na netu povolena a znám číslo platební karty a číslo z rubu platební karty ?
Doplňuji:
Musí se platební karta pro placení na internetu nějak aktivovat ?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – PIN není při netové transakci vyžadován…
A právě proto je velmi vhodné si ověřit, komu údaje z karty sdělujete – nedůvěryhodným obchodníkům ´neřeknu´ ani „ň“…
___
Než používat kartu je lepší si založit nějakou formu netové ´peněženky´ (PayPal…) a nebo mít nějakou ´extra´ kartu pro netové platby (s omezeným limitem)…
😉

Doplňuji:
K Doplnění:

Obecně ne, ale některé banky takovouto aktivaci ´vyžadují´…

Další odpovědi
marci1

Lze, pokud nemáš 3D Secure. Jelikož se neuvádí PIN, je to ošetřeno nyní bankou tak, že při placení kartou na netu, dříve než je platba provedena, pošle Ti SMS kód, který k platbě doplníš a tím si zajistíš bezpečnost placení. Musíš si to ale u banky sjednat. Jmenuje se to „3D Secure – Zabezpečené platby kartou na internetu. " 🙂
Doplňuji:
Opr. : "Lze, ale pokud nemáš 3D Secure, karta není bezpečně zajištěna.“ 🙂

cochee

ad Doplněna: ano, musí, pokud již není bankou takto vydána – nazývá se to povolení transakcí pro e-commerce. Nemá-li karta e-commerce transakce (placení na internetu) povoleny, platba bude odmítnuta.

gagaga

ja mam kartu bez pinu :)
jen na podpis
a objednavam s ni pres internet casto :)

  • iv-

gecco

Já už takhle neplatím…
V GB mi z karty – bez mého vědomí, odečetli 100£ (při kurzu cca 55+ mne to dost naštvalo) a trvalo mi skoro dva měsíce (a možná 10 mailů), než mi částku připsali zpět…
___
Na druhou stranu je fakt, že pokud platím kartou, jsem vnímán jako člověk prověřený bankou – tudíž už nemusím dávat další reference…
😉