Avatar uživatele
mosoj

Lze platit na netu platební kartou bez znalosti pinu ?

Mám na mysli stav, kdy je platba kartou na netu povolena a znám číslo platební karty a číslo z rubu platební karty ?
Doplňuji:
Musí se platební karta pro placení na internetu nějak aktivovat ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, marci1 před 3322 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ano – PIN není při netové transakci vyžadován…
A právě proto je velmi vhodné si ověřit, komu údaje z karty sdělujete – nedůvěryhodným obchodníkům ´neřeknu´ ani „ň“…
___
Než používat kartu je lepší si založit nějakou formu netové ´peněženky´ (PayPal…) a nebo mít nějakou ´extra´ kartu pro netové platby (s omezeným limitem)…
😉

Doplňuji:
K Doplnění:

Obecně ne, ale některé banky takovouto aktivaci ´vyžadují´…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Lze, pokud nemáš 3D Secure. Jelikož se neuvádí PIN, je to ošetřeno nyní bankou tak, že při placení kartou na netu, dříve než je platba provedena, pošle Ti SMS kód, který k platbě doplníš a tím si zajistíš bezpečnost placení. Musíš si to ale u banky sjednat. Jmenuje se to „3D Secure – Zabezpečené platby kartou na internetu. " 🙂
Doplňuji:
Opr. : "Lze, ale pokud nemáš 3D Secure, karta není bezpečně zajištěna.“ 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

ad Doplněna: ano, musí, pokud již není bankou takto vydána – nazývá se to povolení transakcí pro e-commerce. Nemá-li karta e-commerce transakce (placení na internetu) povoleny, platba bude odmítnuta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

ja mam kartu bez pinu :)
jen na podpis
a objednavam s ni pres internet casto :)

  • iv-

před 3322 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Já už takhle neplatím…
V GB mi z karty – bez mého vědomí, odečetli 100£ (při kurzu cca 55+ mne to dost naštvalo) a trvalo mi skoro dva měsíce (a možná 10 mailů), než mi částku připsali zpět…
___
Na druhou stranu je fakt, že pokud platím kartou, jsem vnímán jako člověk prověřený bankou – tudíž už nemusím dávat další reference…
😉

před 3322 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek