TONICK

Lze ověřit kompatibilitu filmu?

Hezký den,

rád bych se Vás zeptal, zda-li existuje nějaký prográmek, který by dokázal otestovat filmy na kompatibilitu přehrání na zařízeních, které podporují přehrávání multimédií (např. DVB-T s rozhraním pro připojení externího disku, DVD přehrávač také s tím rozhraním)? Máme doma dvě zařízení (jeden DVB-T Mascom a druhý DVD Samsung) a ani na jednom nejdou buď úplně spustit nebo nejede zvuk u některých filmů. Tuším, že to nějak může souviset s kodeky (všechny filmy jsou ve formátu .avi, ale u některých zvuk jede a u jiných ne) a zatím to řeším tak, že daný film zkusím znovu stáhnout z jiného linku a když mám štěstí, tak již přehrát jde :) Ale stejně by mě zajímalo, zda-li existuje možnost jak je ověřit na přehratelnost již v PC :) Děkuji, palce za snahu odpovědět :)

Odpovědi
badisko

no a proc si ho tedy nepredelas do pozadovaneho formatu ktery tvuj prehravac podporuje …mrkni tady …(je to sice trochu mimo misu ale taky reseni.....) Nástroje konvertoru:
podpora převodu video souborů do formátů MP4/3GP/MPG/A­VI/WMV/FLV/SWF,
podpora převodu audio souborů do formátů MP3/WMA/AMR/OG­G/AAC/WAV,
podpora převodu grafických souborů do formátů JPG/BMP/PNG/T­IF/ICO/GIF/TGA,
ripování DVD do video souboru,
ripování audio CD do hudebního formátu,
podpora formátů, které používají iPod/iPhone/PSP/Blac­kBerry,
oprava poškozených souborů,
redukce velikosti souborů,
konverze grafických formátů podporuje zoom, rotaci, převrácení a tagy,
podpora 56 světových jazyků včetně češtiny.taky ho pouzivam a je proste bez chyby …zde ke stazeni http://www.pcfre­etime.com/

Zdroj: stahuj.cz

anonym

myslím že formát zvuku a3c je ten, ktorý spôsobuje najviac problémov, nie každý TV (či patričný prístroj na prehrávanie včítane napr. setoboxov) ho podporuje, väčšina skôr nie.
Podľa dokumentácie ku prístroju si zistite, ktoré formáty (zvukové) váš prehrávač podporuje a použite na prevod program FormatFactory, kde si môžete zvoliť kombináciu video a zvukových formátov, aká vám vyhovuje, včítane kvality obrazu i zvuku, ako aj prípadne jazykovej stopy, odstrihnúť (vystrihnúť) nechcené a pod.
V doplnení som hodím link.
Program je free, v českom jazyku.
Doplňuji:
http://www.slu­necnice.cz/sw/for­mat-factory/

recenzie má výborné, som s jeho používaním spokojný, dcd zmrskne na cca 1 gb (podľa kvality plus minus) bez straty kvality obrazu i zvuku.