Lze očkovat slepice proti ptačí chřipce?

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě jo ,
v USA byla vakcína již před 10 lety , ale je to pro lidi .
http://www.ule­kare.cz/clanek/v-usa-byla-schvalena-prvni-vakcina-proti-ptaci-chripce-3208

V uplynulých dnech schválila Evropská komise Francii a Nizozemsku vakcinační plány na preventivní očkování drůbeže proti vysoce patogennímu viru ptačí chřipky. Očkovat se budou pouze určité druhy ptáků v daných regionech.
http://vetweb­.cz/vakcinace-drubeze-je-jednou-z-moznosti-ochrany-proti-aviarni-influenze/

Ale u nás bude jedno očkování dražší než 10 nových slepic

Další odpovědi
Drap

Prozatím neni běžně dostupná vakcína.

Rakira

U nas v CR bohuzel neni vakcinace pro drubez dostupna. Ale o ptaci chripce myma ocima kdyz jsem v televuzi videla jak ty slepice nahazou do pytle a pusti jim tam ten plyn a ony chcipnou tak jeto jak v koncentreku az na to ze lidi nebyli nemocni a slepice jsou nemocne. Je to des a myslim ze jehodne nezodpovedne neschvalit na to ty vakciny!